Metoda Dwupunktowa NCK


"Ograniczenia ograniczają wtedy, gdy wiemy, że istnieją."

Orson Scott CardDwupunkt jest określeniem zarówno techniki, polegającej na wejściu w pole serca i odwróceniu uwagi naszej racjonalnie działającej lewej półkuli, jak i całej „technologii”, umożliwiającej spowodowanie szybkiej zmiany w życiu. Prawopółkulowe holistyczne postrzeganie umożliwia pogłębiony kontakt z przenikającym wszystko polem kwantowym, w którym wszystkie przydatne dla nas informacje już są.

Nie jest to ani praca z energią, ani parapsychologia, ani ezoteryka, lecz praca na poziomie kwantowym, zgodna z najnowszymi trendami na świecie. U podstaw dwupunktu leży mechanika kwantowa oraz fizyka torsyjna.

W ciągu kilku lat naszej działalności, prowadząc warsztaty, szkolenia i akcje informacyjne w całej Polsce, a także poza granicami kraju, nabyliśmy cennego doświadczenia i rozwinęliśmy własny przekaz, który doceniły już dziesiątki tysięcy osób. Efektem naszej dotychczasowej pracy jest powołanie Instytutu Świadomości Kwantowej oraz opublikowanie pierwszej polskiej książki o powyższej tematyce pt.: „Magiczny dwupunkt”, która jest cennym przewodnikiem po kwantowym świecie w ujęciu dwupunktowym. Z biegiem lat okazało się także, ze skupiona wokół naszej działalności „rodzina kwantowa” udziela sobie i innym nieocenionego wsparcia, co jest naszym zdaniem jedną z największych wartości transformacji.

Zapraszamy także na największe forum kwantowe w Polsce, które jest między innymi kopalnią wiedzy o dwupunkcie, miejscem spotkań osób o szerokich umysłach i wielkim sercu, a także niespotykanym gdzie indziej pozytywnym przekazem i zabawą.

Dołącz do naszej rewelacyjnej kwantowej rodziny!


Katarzyna Świstelnicka udzieliła obszernego wywiadu na temat Metody Dwupunktowej.


Ta metoda to magia, do której wszyscy możemy mieć dostęp. I która może dotyczyć każdego aspektu życia: zmiany negatywnych przekonań, poprawy relacji czy finansów. O Metodzie Dwupunktowej  z jej prekursorką Katarzyną Świstelnicką rozmawiała Renata Arendt-Dziurdzikowska.

(Katarzyna Świstelnicka - pierwsza w Polsce trenerka Metody Dwupunktowej, więcej informacji na dwupunkt.com).

- Od kilku lat Metoda Dwupunktowa cieszy się rosnącym powodzeniem w Europie Zachodniej, znajdując zastosowanie nie tylko w zaciszu domowym, ale i w wielu gabinetach terapeutycznych, a nawet w klinikach. A teraz dowiaduję się, że możemy uczyć się jej także w Polsce. Można będzie „czarować” prawami fizyki kwantowej, a tym samym zmieniać swój świat.

- Tak, o ile najpierw oduczymy się postrzegania rzeczywistości jako trwałej i z góry zdeterminowanej. Jest przeciwnie: rzeczywistość daje się dowolnie kształtować. Praca metodą to praca z polem kwantowym (matrycą), w którym zawarte są już wszelkie informacje w postaci wzorów wibracyjnych, dotyczących teraźniejszości, przeszłości i przyszłości, wszystkiego we wszechświecie. Ingerujemy w rzeczywistość i operując świadomością, możemy ją zmieniać. To pole kwantowe przenika również osobistą matrycę każdego człowieka, a przepływ informacji następuje dzięki rezonansowi morficznemu. Rezonans morficzny odkrył i opisał wybitny biolog Rupert Sheldrake. W każdej chwili możemy czerpać z pola korzystne dla nas informacje, zmieniające błyskawicznie naszą rzeczywistość. Możemy wpływać na jakość swojego życia, ponieważ według fizyków kwantowych wszystko, myśli, materia, łącznie z nami, jest energią i informacją. To my sami – naszymi myślami, uczuciami i nastawieniem – kreujemy swoją rzeczywistość.

- Duże wrażenie zrobiła na mnie książka Bruce’a Liptona „Biologia przekonań”, w której pisze, że kiedy zmienimy przekonania, zmieni się energia naszych ciał, biologia, geny.

- Tak, ale Lipton dowodzi, że nie chodzi tylko o znane wszystkim pozytywne myślenie, gdyż opiera się ono na pracy umysłu świadomego. A to podświadomość generuje większość ludzkich przekonań, także negatywnych. Dlatego potrzebujemy czegoś więcej – kwantowego uzdrawiania. Metodę Dwupunktową można określić jako współczesne narzędzie, pozwalające szybko zmienić wzorce wibracyjne naszych myśli, warunkowanych poglądami i przyzwyczajeniami. Kiedy cofniemy swoje problemy do poziomu kwantowego, stworzymy przestrzeń na to, aby w naszej osobistej matrycy zainstalowały się pozytywne informacje, które już istnieją, są zawarte w polu informacyjnym. Niezwykle ważne jest, że, stosując tę metodę, pozostajemy wolnymi ludźmi. Nikt i nic nas nie determinuje, sami podejmujemy decyzje o zmianie: w każdej chwili możemy, jak w piaskownicy, zbudować nowe zamki. Decydujemy, jak chcielibyśmy żyć, i to się dzieje. W matrycy zawarte są wszelkie informacje, my tylko otwieramy się na nie. To wzruszające wiedzieć, że od momentu podłączenia się do matrycy wszechświat będzie nas wspierał zawsze, kiedy tego zapragniemy.

- Magia?

- Do której wszyscy możemy mieć dostęp. I która może dotyczyć każdego aspektu życia: zmiany negatywnych przekonań, aktywizowania sił samouzdrawiających, poprawy relacji, finansów, usuwania skutków traumatycznych przeżyć. Warto podkreślić, że przy tej metodzie „terapeuta” nie musi znać tematu, z którym przychodzi dana osoba. Blokady energetyczne, zakłócające jej szczęśliwe funkcjonowanie, i tak znikną. To jest niesamowite, możliwe do zrozumienia tylko w oparciu o fizykę kwantową.

Przeczytaj artykuł na temat Metody Dwupunktowej w "Zwierciadle".

Kasia o Metodzie Dwupunktowej 


W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o Metodzie Dwupunktowej i o uzdrawianiu kwantowym. Cóż to takiego? Czy to nowa moda,czy coś dużo szerszego? Skoro tylko na zachodzie Europy na kursach Metody Dwupunktowej przeszkoliło się już około 15 tysięcy osób, to może kryje się za tym jeszcze coś…

Tak naprawdę chodzi o świadomość Nowych Czasów, tak zwaną świadomość kwantową. Dlaczego właśnie kwantową? Ponieważ umiejętność wpływania na swoją rzeczywistość, zgodnie z intencją płynącą prosto z serca, może być zrozumiana dziś dopiero w oparciu o zasady fizyki kwantowej, która uwzględnia w nauce nowy czynnik: świadomość ludzką. Nie musimy jednak znać tych zasad, aby móc pracować z matrycą.

Czy to jest praca z energiami?

Praca z matrycą to komunikowanie się z otaczającym nas i przenikającym wszystko polem kwantowym. Dzięki określonemu, łatwemu do nauczenia postępowaniu wpływamy szybko na zmianę swoich myśli, które generują określone częstotliwości. Nowe częstotliwości powodują to, że rzeczywistość dopasowuje się do naszych oczekiwań. Tak więc nic nie jest z góry zdeterminowane i przesądzone. Rzeczywistość możemy zmieniać!
Pracując z Metodą Dwupunktową możemy zaobserwować różne reakcje: od wybuchów śmiechu do łez. Błogostan, jaki odczuwa się, pracując z miłością i zaufaniem, jest nieporównywalny z niczym. Uczestnicy warsztatów nie muszą mieć żadnego doświadczenia w pracy duchowej, czy też z energiami, ponieważ praca z Matrycą dostępna jest dla każdego!

Wykonuję dwupunkt, więc… co tak naprawdę robię?

Aby móc się komunikować z polem kwantowym i czerpać z niego nowe wzory, musimy przypomnieć sobie o tym, co mamy najcenniejszego. O naszym sercu… Miłość jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie. Dzięki wzbudzeniu w sobie uczucia miłości, wdzięczności, przebaczenia, jesteśmy w stanie wpływać na to, co zamanifestuje się w naszym życiu nowego.
Wykonując dwupunkt stajemy się przez chwilę tzw. ”Obserwatorem”, powodującym załamanie funkcji falowej. Materia ma bowiem cechy zarówno cząsteczki, jak i fali. W świecie mikrokosmosu atomy zachowują się inaczej, niż mówią o tym zasady fizyki newtonowskiej. Na poziomie kwantowym odpowiadają one na nasze oczekiwania, co w uproszczeniu umożliwia nam kreowanie nowej, zgodnej z naszymi oczekiwaniami rzeczywistości.
Dzięki rezonansowemu splątaniu możliwa jest zmiana w polu kwantowym – cząsteczki stają się falą najróżniejszych możliwości. Nośnikiem nowych informacji jest intencja. Moją intencją może być na przykład „transformacja blokad”, lub po prostu „rozwiązanie tego problemu”.

Brzmi skomplikowanie.

Ale wcale takie nie jest. Wręcz przeciwnie.
Metoda Dwupunktowa jest metodą bardzo szybką i łatwą, chociaż głęboką. Każdy może komunikować się z matrycą. Dwupunktem można pracować ze sobą samym, z innymi, ze zwierzętami, wpływać przy jej pomocy na sytuacje, relacje, projekty, pracę, a nawet przedmioty. Działa on na odległość i łatwo uczą się go dzieci. Terapeuta nie musi znać tematu, z którym przychodzi dana osoba.

Pragnę zmian w moim życiu.

Jeśli coś nam w życiu przeszkadza, nie radzimy sobie z czymś, chorujemy, czy też nie jesteśmy szczęśliwi z dowolnego, często nawet nieuświadomionego powodu, możemy po prostu postanowić, że chcemy to zmienić.
Wtedy wchodzimy w pole serca i wykonujemy technikę dwupunktową, wyrażając intencję. A następnie wycofujemy się mentalnie – ufamy, że odpowiedź do nas przyjdzie. I przychodzi – często już podczas dwupunktowego ćwiczenia czujemy się inaczej, lepiej. Zmiany w życiu mogą jednak nastąpić i później- w ciągu paru dni lub tygodni. Od kiedy nauczymy się pracować z Matrycą, już zawsze będziemy mogli korzystać ze wzruszającego wsparcia Wszechświata.

Co to znaczy?

Fizycy kwantowi podkreślają, że wszystko – myśli, materia, łącznie z nami – jest energią i informacją. To my sami – naszymi myślami, uczuciami i nastawieniem – kreujemy w sposób dosłowny swoją rzeczywistość. Wszechświat odwzorowuje nasze nastawienie.
Metoda Dwupunktowa umożliwia szybką transformację ograniczających nas, dogmatycznych, negatywnych przekonań i dzięki temu stworzenie miejsca na nowe, korzystne dla nas informacje. Możemy żyć lekko i radośnie.

O sobie…

Od kiedy zetknęłam się z Metodą Dwupunktową, moje życie uległo ogromnej przemianie, zarówno w sferze zdrowotnej, jak i zawodowej, a także każdej innej. Zmieniło się moje postrzegania świata. Zrozumiałam, że aby być szczęśliwą, najpierw muszę zmienić siebie. Stale wykorzystuję narzędzie, jakim jest technika dwupunktowa, aby pomagać sobie i innym na co dzień. Postanowiłam także przekazywać zasady uzdrawiania kwantowego na szkoleniach (warsztatach), ponieważ chciałabym, aby ludzie odkryli ponownie swoją moc, zdolną transformować otaczającą ich rzeczywistość.

/ autor: Katarzyna Świstelnicka